Hokej - PressKadaň

PressKadaň
PressKadaň
Přejít na obsah

V neděli 14.listopadu skončila kvalifikace o postup na OH do Pekingu. Hokejistky české reprezentace všechna svá tři utkání odehrála v Chomutově a s fantastickými výsledky. První duel odehráli ve čtvrtek 11.listopadu proti Norsku s výsledkem 3:1. O dva dny později se střetli s hokejistkami Polska a suverénně zvítězili 16:0. Poslední duel čekal na české reprezentantky v neděli a to s Maďarskem. Již 1.třetina napověděla, jakým směrem se bude zápas odvíjet a na kostce nad ledem svítilo již skóre 3:0. Domácí hokejistky zaslouženě po 60-ti minutách vyhráli 5:1 a mohly začít oslavy. Kapitánka ženské reprezentace Alena Mills po utkání převzala cenu za první místo ve skupině. Kvalifikaci odehrála rodačka z Kadaně Aneta Lédlová s bilancí 2+1 v součtu všech tří kvalifikačních zápasů.
Česká reprezentace žen se v základní skupině na olympijských hrách střetne s reprezentacemi Číny, Švédska, Dánska a Japonska. Do vyřazovací části postoupí vždy tři nejlepší celky. První duel odehrají proti Číně 3.února v ranních hodinách..